Odsłonięcie tablicy poświęconej Zygmuntowi Hübnerowi

W dniu 23 marca 2018 roku, w dniu urodzin Patrona Fundacji, przy ul. Radziłowskiej 3 została odsłonięta tablica poświęcona Zygmuntowi Hübnerowi, który w ostatnich kilkunastu latach swojego życia, gdy był dyrektorem Teatru Powszechnego, mieszkał i pracował pod tym adresem.

Tablica, której powstanie było inicjatywą Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera, została ufundowana przez Zarząd Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy i wykonana według projektu prof. Jana Wojciechowskiego.

Osłonięcie, w obecności córki, Joanny Hübner-Wojciechowskiej, miało uroczysty charakter i zgromadziło grono osób, dla których pamięć o  Zygmuncie Hübnerze jest ważna i droga. Były przemówienia i kwiaty od władz m. st. Warszawy i Dzielnicy Praga Południe.

Uroczystość zwieńczyły rozmowy towarzyskie w dawnym mieszkaniu Zygmunta  Hübnera, z udziałem jego prawnuka Wincenta.

Realizacja (zdjęcia i montaż) Janusz Szymański

Poniżej fotorelacja – zdjęcia Wojciech Adamczyk