Rada fundacji

Rada Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej
im. Zygmunta Hübnera

Anna Augustynowicz – Kamińska Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii w krakowskiej PWST. Reżyserka teatralna, pedagog. Od 1992 do 2022 roku pełniła funkcję dyrektora artystycznego Teatru Współczesnego w Szczecinie. Reżyserowała również na deskach m. in. Starego Teatru w Krakowie, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Laureatka I edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera CZŁOWIEK TEATRU 2014.
ewa2 Ewa Dałkowska Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1972–1974 występowała w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, w latach 1974–2008 była aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie, zaangażowaną przez Zygmunta Hübnera. Od 2008 jest aktorką Nowego Teatru w Warszawie.
Jacek Głomb Reżyser teatralny, telewizyjny, filmowy i radiowy. Ukończył
studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia z zakresu reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy od 1994 roku. Laureat V edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera  CZŁOWIEK TEATRU 2018
1SfmDrkZ4V_BVqAr9WDaM8Yw7PMMIGZtEHrYjMnF8MFBG74U Joanna Hübner– Wojciechowska Fundatorka i Przewodnicząca Rady Fundacji. Historyk sztuki, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Sztuki PAN. Po uzyskaniu dyplomu MBA pracowała na stanowisku dyrektora ds. marketingu i promocji w kilku wydawnictwach prasowych i książkowych (m.in. w PWN). W latach 2000-2010 prowadziła galerię-antykwariat. Jest autorką i redaktorką rozpraw naukowych i publikacji popularyzujących sztukę, adresowanych m.in. do kolekcjonerów, także tłumaczem z języków angielskiego i francuskiego.
Krystyna+Janda+janda Krystyna Janda Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Reżyser. Felietonistka. Prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Szefowa artystyczna dwóch teatrów Teatru Polonia i Och -Teatru. Pracowała w Teatrze Ateneum oraz w Teatrze Powszechnym kierowanym przez Zygmunta Hübnera.
Obrazek 9 Janusz Gajos Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy, reżyser, pedagog. Studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, teatrach warszawskich (Komedia, Polski, Kwadrat i Dramatyczny), w Teatrze Powszechnym w Warszawie, zaangażowany przez Zygmunta Hübnera, a także w  Teatrze Narodowym.
Obrazek 10 Kazimierz Kaczor Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktor Teatru Starego w Krakowie (1965–1973), Teatru Współczesnego w Warszawie (1973–1974), Teatru Powszechnego w Warszawie (1974-2014). Prezes Związku Artystów Scen Polskich (1996–2002). Był członkiem zespołów artystycznych dwóch teatrów kierowanych przez Zygmunta Hübnera.
Jacek Sieradzki Jacek Sieradzki Krytyk i publicysta teatralny. Absolwent Wydział Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Redaktor Naczelny miesięcznika „Dialog”. Był studentem Zygmunta Hübnera.
Allan Starski Allan Starski Scenograf filmowy, teatralny i telewizyjny. Ukończył studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i rozpoczął pracę jako scenograf filmowy w Zespołach Polskich Producentów Filmowych. Jest autorem scenografii do wielu filmów polskiego i światowego kina. Laureat Oskara za scenografię do filmu Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. Pracował z Zygmuntem Hübnerem w teatrze, telewizji i filmie.
Robert Talarczyk Aktor, reżyser, scenarzysta i dramaturg. Absolwent
wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 2005-2013 kierował Teatrem Polskim w Bielsku Białej. Od września 2013 jest dyrektorem Teatru Śląskiego w Katowicach. Laureat VIII edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera CZŁOWIEK TEATRU 2021.