„ZYGMUNT HÜBNER – GRA Z RZECZYWISTOŚCIĄ” PREMIEROWO NA 57. KRAKOWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

30 maja 2017, we wtorek, w ramach sekcji Polska Panorama 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, zostanie zaprezentowany najnowszy film dokumentalny Edyty Wróblewskiej  „ZYGMUNT HÜBNER – GRA Z RZECZYWISTOŚCIĄ”.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera.  Producentem filmu jest Endorfina Studio.

„ZYGMUNT HÜBNER – GRA Z RZECZYWISTOŚCIĄ” to twórcza sylwetka jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych, aktora i niezapomnianego pedagoga oraz wybitnego dyrektora teatrów. Film przedstawia Zygmunta Hübnera jako artystę wpisanego w kontekst polityczny, potrafiącego jednak sformułować autonomiczny głos w niesprzyjającej wolnej myśli rzeczywistości PRL-u. Dokument jest także hołdem dla wizji teatru, jaki proponował Hübner – rzeczowego, zapraszającego widza do rozmowy i oddanego istotnym sprawom nurtującym społeczeństwo.

Edyta Wróblewska  to reżyserka i producentka. Absolwentka Szkoły Wajdy i Camerimage Film School. Skończyła także Szkołę Główną Handlową i Francuski Instytut Zarządzania. Wykładowca reżyserii filmu dokumentalnego dla młodzieży w Szkole Wajdy. Jej filmy były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych w Polsce i na świecie.

Koproducentami filmu są Telewizja Polska, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Fundacja Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera. Film jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt był także rozwijany w ramach DOC LAB POLAND 2016 organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Pokazy odbędą się:

– 30 maja, godz. 17.30, kino MIKRO – seans z udziałem reżyserki